Царедарівська загальноосвітня школа І - ІІ ступенів

В 1912 році в селі Царедарівка була заснована початкова школа. Першим директором і вчителем був Андрій Євдокимович Арусо, який захоплювався музикою, тому існував керований ним хор. Квартирував директор в панській сім'ї, згодом оженився на панянці - вдові, котра з роками також стала вчителькою.

Під час війни школу закрили і перетворили її в стайню для коней. В 1947 році із семирічної Царедарівська школа знову стала початковою. Керував школою Цибульський Федір Миколайович. Вчителями були Цибульська Ніна Микитівна, Бродюк Анна Михайлівна, Глущенко Любов Іванівна ( пізніше Шевченко). Класи були переповнені, діти - переростки. Навчалися у дві зміни. Остані уроки другої зміни проходили при гасових лампах. Топили соломою технічні працівники Шавченко Клавдія Степанівна та Соколова Марія Карпівна, яким приходилося вставати о 3 годині ночі. Діти вчилися за довгими, через увесь клас, партами, відповідними були і лавки. Було дуже незручно щоб вийти відповідати, потрібно було підняти весь ряд учнів.

В 1948 - 49 навчальному році було відкрито 5 клас, в 1949 - 50 навчальному році 6 клас, потім школа стала семирічною. В 1960 році восьмирічною. Але після війни дітей ставало все менше. Люди переживали матеріальні нестатки, а тому діти ходили до школи в основному восени і весною, не було одягу, взуття. Вчителі ходили до дітей додому, або забирали їх до школи, переносячи нга плечах. Із школи дітей забирали батьки.

Із спогадів Шевченко Л.І. та Щербини Ф.С.

/Files/images/getImage.jpgНаша нова школа.

Кiлькiсть переглядiв: 1449

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.